Hramul Parohiei 7.09.2019 – 9.09.2019
|

Programul desfasurarii hramului parohiei noastre in perioada 7.09.2019 – 9.09.2019: SAMBATA, 7 septembrie 2019 Ora 17:00 – primirea Icoanei Maica Domnului “Portarita” de la Radaseni, Arhiepiscopia Sucevei si Radautilor urmata de: Slujba Vecerniei Litia Paraclisul Maicii Domnului conferinta “Ocrotirea Maicii … Read More

Pelerinaj în Țara Sfântă
|

Parohia Sfinții Ioachim și Ana Oborul Vechi, prin Basilica Travel, vă invită în perioada 18 – 21 noiembrie 2019 la un Pelerinaj în Țara Sfântă. Pretul pelerinajului este de 470 euro de persoana (loc in camera dubla). Înscrierile se fac … Read More

Corala EUTERPE a concertat la Parohia Sf. Ioachim și Ana – Oborul Vechi
|

Corala Euterpe a concertat, duminică 9 decembrie, la Parohia Oborul Vechi din Protopopiatul Sector 2 Capitală. În 9 decembrie sărbătorim Zămislirea Sfintei Fecioare Maria de către Sf.  Ana, iar orice sărbătoare a Maicii Domnului este ca un mic hram pentru … Read More

Eveniment cultural-misionar, „Dragostea îndelung rabdă” – Pr Irineu Curtescu
|

Luni 26 martie 2018. la Biserica Sf. Ioachim şi Ana – Oborul Vechi,  a avut loc evenimentul cultural-misionar cu tema „Dragostea îndelung rabdă” –  sustinut de Pr Irineu Curtescu.

Armonie si vers la ceas de seara
|

Evenimentul cultural Armonie si vers la ceas de seara a avut loc sambata in Biserica Sfintii Ioachim si Ana– Oborul Vechi din Capitala, cu binecuvantarea Preafericitului Parinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Romane. Din program au facut parte piese armonice religioase interpretate de Corul … Read More

Centrul Social Valea Screzii
|

Sub coordonarea Pr. Paroh Ciprian Tudor, un grup de credinciosi din cadrul Parohiei Sf. Ioachim si Ana – Oborul Vechi s-au deplasat la Centrul Social Valea Screzii pentru a ajuta aceste crentru cu cele trebuincioase. Va invitam sa urmariti reportajul … Read More

Fapta cea bună, preschimbată în altar de rugăciune
|

„De un an de zile, parohia aceasta a intrat într-o înnoire continuă, întrucât în fiecare zi este săvârşită câte o slujbă, drept care, a sporit şi numărul credincioşilor cu ajutorul lui Dumnezeu, căci Dumnezeu i-a sporit, pentru rugăciunile pe care … Read More

Viata fara violenta
|

Va invitam sa urmariti secvente inregistrate de la actiunea de educatie juridica – Unde-i lege nu-i tocmeala, actiune sub egida programului „Viata fara violenta”  

Seara socio-cultural-duvohniceasca
|

Parohia Sf. Ioachim si Ana, Oborul Vechi organizeaza in data de 30 Martie 2017 incepand cu ora 17 o seara socio-cultural-duhovniceasca. In deschiderea ascestei seri se va savarsi Acatistul Sfintilor si Dumnezeiestilor Parinti Ioachim si Ana, urmat de Conferinta „Dragostea … Read More

Eveniment „Icoana – Fereastră spre Dumnezeu”
|

Şedință administrativă privind organizarea evenimentului „Icoana -Fereastră spre Dumnezeu” – Pr. Ciprian Tudor, Parohia Oborul Vechi Miercuri, 22 februarie,  în sala de şedințe a Primăriei Sector 2 a avut loc şedința administrativă privind programul celei de-a X-a ediții a procesiunii … Read More